Wszystko o potencji

Young happy couple in bed

Twój wigor seksualny

Dowiedz się, jak hormony oddziałują na twoje samopoczucie seksualne oraz czym się charakteryzuje męska menopauza. Zobacz jak dbać o swoje jądra, bowiem właściwa opieka nad nimi zagwarantuje ci zdrowie oraz krzepę seksualną na długie lata.

Testosteron kieruje

Najistotniejsze przeobrażenia, przez które przechodzi twoje ciało, powodowane są przez testosteron oraz zmiany jego ilości w ciągu całego życia.

Jeszcze w wieku płodowym

Rodzaj wiązania się chromosomów płci w pary decyduje, czy człowiek rodzi się jako chłopiec lub jako cialis dziewczynka. Embrion posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, natomiast płód z jednym chromosomem X oraz jednym chromosomem Y – będzie płci męskiej. Jeżeli embrion jest płci męskiej, wówczas chromosom Y wkracza do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i zapoczątkowuje tworzenie się jąder. Te powstające w embrionie jądra zaczynają produkować testosteron, który umożliwia powstanie penisa i moszny.

Okres dojrzewania płciowego lub inaczej pokwitania

U chłopców pokwitanie to czas, w którym zachodzi rozwój drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który startuje między 12 a 15 rokiem życia. Okres dojrzewania płciowego trwa cztery lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) oraz hormon luteinizujący (LH) ożywiają wytwarzanie testosteronu w jądrach. Gwałtowne podniesienie poziomu testosteronu prowadzi do różnych zmian w ciele i zachowaniach chłopca, który w efekcie staje się mężczyzną.

Wiek dorosły
W czasie, kiedy mężczyzna przeżywa swój okres dojrzałości, cały czas trwa produkcja nasienia w jądrach. Jest to efekt działania testosteronu. Innym skutkiem pracy testosteronu jest pojawienie się włosów w paru częściach ciała. Testosteron koryguje też m.in. poziom popędu seksualnego oraz temperament mężczyzny
wiecej informacji tutaj kamagra tanio

admin

admin wrote 218 posts

Post navigation